عروسکها مهمان قرقیزستان

 این نمایشگاه به مدت 12روز در کشور قرقیزستان برگزار گردید.

در این فستیوال علاوه بر قرقیزستان نمایندگانی از کشورهای ایران، مکزیک، ازبکستان، قزاقستان، تاجیکستان، کویت،افغانستان،روسیه،هند،انگلیس،امریکا،فرانسه و...شرکت داشتند.

نشستهای تخصصی در راستای ارتقاء کیفیت صنایع دستی اصیل و معرفی بهینه آنها،بررسی تفاوت محصولات بازاری و فرهنگی،کارگاههای آموزشی مربوط به صنایع دستی مناطق مختلف و برنامه های فرهنگی از فعالیتهای این فستیوال بین المللی بود که امسال دهمین سالگرد خود را جشن گرفت.

نمایندگان تیم ایران با ارایه تجارب خود دربازتولید و احیای عروسکهای بومی مناطق روستایی و با تأکید براهمیت حفظ و احیای آنها توجه مخاطبان را به این موضوع جلب کردند و از آنها جهت پیوستن به این کمپین دعوت به عمل آوردند.

حدود 5 سال است که اعضای تیم آوای طبیعت پایدار با مشارکت مستقیم جوامع بومی به ویژه بانوان توانمند روستایی-عشایری طرح هایی را برای حفظ و احیای هنرهای بومی با تکیه بر ارزش های محیط زیست اجرا کرده است. خوشبختانه تاکنون مراحل معرفی این محصولات فرهنگی در داخل کشور گامهای آرام ولی محکم خود رابرداشته است.

در این مرحله فعالیت های معرفی عروسک های بومی ایرانی و اهمیت حفاظت و توسعه آن در خارج مرزها در دستورکار تیم قرار گرفته است.

تصاویر:

/ 2 نظر / 128 بازدید
ميلاد

سلام دوست عزيز وبلاگ خوبي داري ما يه سايت آپلود داريم خوشحال ميشم اگه از اين به بعد فايل ها و عکس هاتو توي سايت ما آپلود کني قابليت آنلاين تغيير سايز عکس هم وجود داره. همچنين آنلاين فايلهاي پي دي اف و ... رو کاربرانتون ميتونن مشاهده کنن ممنون